IRCD FORUMLARI

¦ IRCdForumlari.NET Sevgi Dolu Bir Forum... ¦ www.ircdforumlari.net ¦ Webmaster Ve IRC Severlerin Buluşma Noktası ¦ |

Geri git   IRCD FORUMLARI > Mirc Scripting > mIRC Scripting AR-GE

Seçenekler Stil
Okunmamış 05-06-2020, 08:03 AM   #1
IRCDForumlari
+Voice User

IRCDForumlari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 6
4 Mesajina 4 Tesekkür Aldi
Arrow Web üzerinden anlık kanal takibi.

Daha öncede tanıtılan, Help departmanı için geliştirilen HIS Sistemine, Yeni bir panel yapmış bulunmaktayım.
IRC Ana panelinin için'de Takip alanı olarak yerini aldı.
Bu Projeyi geliştirmem'de bana yardımcı olan, ilk fikri ( web üzerinden kanal takibi) ortaya atan Gurkan 'a teşekkürü borç bilirim.
Desteklerinden ötürü Psyche teşekkür ederim.
Test edenler: Psyche , OLderman , coders

Tanıtım :
Genel itibari ile, irc'den web'e veri akışı, ve webden irc'e veri akışı olarak çift yönlü bir sistem olarak özetlenebilir.

Web üzerinden Anlık kanal görüntüleme sistemi.

Bu panelde;
Belirlenen kanalda olan her bilgiyi ( ban,kick,sohbet vb.) Bot aracılığı ile, web üzerinde ilgili panele anlık olarak gönderir. ve Kanaldaymış gibi, web üzerinden kanal takibi yapılır.
Web uzerınden yine anlık olarak, bu kanala mesaj gonderılebilir, kişi/ler banlanabilir,voice verilebilir..
Y.süresi: Help kanalı aktiflik süresidir. kişinin en son yardım verdiği zamanı yansıtır.

Bu resim küçültülmüştür. Orjinal boyutunu(1600x900) görmek için tıklayın.

Ek olarak, Sağ kısımdaki Online helper listeside #help kanalındaki anlık online kişi listesidir. Nick üzerine tıklandığın'da, kişiye dair #Help kanalı istatistikleri görünecektir. ( ban,kick,voice sayısı vb)
Aynı zaman'da kişinin özeline mesaj bırakılabilir.
Not: ( Buradaki voice/kick/ban) bilgileri help kanalına aittir. Diğer istatistikler, genel sunucu kanallarındaki istatistiklerdir.

Whois Paneli:
Web üzerinden belirlenen kişinin sunucu uzerindeki whois bilgilerini anlık olarak web'e yansıtır.

IDLE Paneli :
#Help kanalındaki Helperlerın, ıdle surelerını ırc uzerınden anlık olarak web'e gönderir.

Eğitim ist:
İlgili Helperin Sunucu uzerınde eğitim verdiği helper adaylarının kayıt altına alındığı sistemdir. Kim ne tarihte kim tarafından eğitilmiş, kayıdı tutar.

IDLE +900 :
Idle süresi 15 dk'a geçen helperlerı anlık olarak, web'ê takip sayfasına nick ve idleleri ile birlikte gönderir. Yönetici kişiyi uyarıp banlayabilir.

List:
Sunucudaki /list komutunun karşılığını web üzerinde ilgili panele alır. istek uzerıne yapılmıştır.
Aynı zamanda ana sayfada, sunucunun anlık user sayısı yansımaktadır.

Ve Son olarak, IRC'den anlık gelen her mesaj Log olarak saklanmaktadır. Log paneli şuan yapım aşamasındadır. ve #help(ers) kanallarına dair her log, kayıt altında tutulup web üzerinden incelenip, IRC uzerıne loglanabilecektir..
Bu panele ekstra yapılacaklar;

Ekstralar
Prefix eklentisi: #help kanalındaki prefixler, web uzerındeki kişi listesindeki nickinin başına, kişinin aldığı prefix'e göre, otomatik olarak eklendi. ( istek üzerine YAPILDI )

Herkeze saygı ve sevgilerimle, Hüseyin POLAT
IRCDForumlari isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Tag Ekle
anlık, kanal, takibi, web, üzerinden

Seçenekler
Stil